Wanneer is het WK 2022? Engeland groepen, programma’s en aftraptijden

Het WK 2022 in Qatar nadert, met Gareth Southgate en zijn team die zich voorbereiden op een ander internationaal toernooi, in de hoop het beter te doen dan vorig jaar op Euro 2020.

Engeland verloor na strafschoppen in de finale van het Europees kampioenschap tegen Italië op Wembley, nadat het hun recente succes vier jaar geleden onder de huidige Three Lions-baas op het WK in Rusland had aangewakkerd, en eindigde als derde nadat het in de halve finale door Kroatië werd uitgeschakeld.

Nu de loting plaatsvindt, kent Engeland op één na alle teams die ze in hun groep zullen hebben, met Wales, Schotland of Oekraïne die zich bij hen voegen in Groep B, samen met de VS en Iran.

LEES MEER: Kevin De Bruyne’s Man City grote geheim onthuld na vier-goal sensatie

Het vooruitzicht van een geheel Engeland-affaire op het WK zal verleidelijk zijn voor alle betrokkenen, en het zal de eerste keer in de geschiedenis van het WK zijn dat ze tegenover een ander land staan ​​dan de Britse gangpaden, en die wedstrijden zullen als volgende worden afgehandeld. maanden na de Russische invasie van Oekraïne hun wedstrijd met Schotland uitgesteld.

En met de Nations League die volgende maand ook op komst is, is het de perfecte voorbereiding voor Southgate’s kant, die het zal opnemen tegen enkele van de beste teams in het wereldvoetbal, waaronder een reünie met de Azzurri.

Voorafgaand aan het toernooi vindt u hier alles wat u moet weten voor de finale van november:

Wat zijn de groepen op het WK?

Er zijn dit jaar acht groepen op het WK, met vier teams die strijden om bij de laatste twee te eindigen en door te gaan naar de laatste zestien. De Three Lions starten Groep B op de openingsdag van het toernooi tegen Iran, een team dat ze nog nooit hebben ontmoet in de internationale seniorencompetitie.

Ze nemen het ook op tegen de Verenigde Staten, die ze twee keer hebben ontmoet tijdens de WK-finale – in 1950 en 2010 – maar nooit zijn verslagen. Als ze zich kwalificeren vanaf de groepsfase, treft Engeland in de achtste finales Qatar, Nederland, Ecuador of Senegal.

Groep A: Qatar, Ecuador, Senegal, Nederland

Groep B: Engeland, Iran, VS, Wales/Schotland/Oekraïne

Groep C: Argentinië, Saoedi-Arabië, Mexico, Polen

Groep D: Frankrijk, VAE/Australië/Peru, Denemarken, Tunesië

Groep E: Spanje, Costa Rica/Nieuw-Zeeland, Duitsland, Japan

Groep F: Belgisch, Canadees, Marokkaans, Kroatisch

Groep G: Brazilië, Servië, Zwitserland, Kameroen

Groep H: Portugal, Ghana, Uruguay, Zuid-Korea



Gareth Southgate heeft de halve finales en finale bereikt in zijn twee toernooien tot nu toe
Wanneer is de kick-off tijd?

De tijd in Qatar loopt drie uur voor op GMT. FIFA heeft bevestigd dat de eerste twee wedstrijdrondes om 13:00, 16:00, 19:00 en 22:00 lokale tijd (10:00, 13:00, 16:00 en 19:00 in Engeland) beginnen.

De aftraptijden in de laatste groepswedstrijden en knock-outwedstrijden zijn 18:00 en 22:00 lokale tijd (15:00 en 19:00 Britse tijd). De finale staat gepland om 18:00 uur lokale tijd (15:00 uur Nederlandse tijd).

Wat is de uitrusting?

Hier is de volledige wedstrijdlijst voor het WK, met alle tijden in GMT:

maandag 21 november

Groep A: Senegal vs Nederland (Al Thumama Stadium, Al Khor; aftrap 10:00)
Groep B: Engeland vs Iran (Khalifa International Stadium, Al Rayyan; aftrap 13:00)
Groep A: Qatar vs Ecuador (Al Bayt Stadium, Al Khor; aftrap 16:00)
Groep B: VS vs Schotland/Wales/Oekraïne (Ahmed bin Ali Stadium, Al Rayyan; aftrap 19:00)

dinsdag 22 november

Groep C: Argentinië vs Saoedi-Arabië (Lusail Iconic Stadium, Lusail; aftrap 10:00)
Groep D: Denemarken vs Tunesië (Education City Stadium, Al Rayyan; aftrap 13:00)
Groep C: Mexico vs Polen (974 Stadion, Doha; aftrap 16:00)
Groep D: Frankrijk vs VAE/Australië/Peru (Al Janoub Stadium, Al Wakrah; aftrap 19:00)

woensdag 23 november

Groep F: Marokko vs Kroatië (Al Bayt Stadium, Al Khor; aftrap 10.00 uur)
Groep E: Duitsland vs Japan (Khalifa International Stadium, Al Rayyan; aftrap 13:00)
Groep E: Spanje vs Costa Rica/Nieuw-Zeeland (Al Thumama Stadium, Al Khor; aftrap 16:00)
Groep F: België vs Canada (Ahmed bin Ali Stadium, Al Rayyan; aftrap 19:00)

donderdag 24 november

Groep G: Zwitserland vs Kameroen (Al Janoub Stadium, Al Wakrah; aftrap 10:00)
Groep H: Uruguay vs Zuid-Korea (Education City Stadium, Al Rayyan; aftrap 13:00)
Groep H: Portugal vs Ghana (974 Stadion, Doha; aftrap 16:00)
Groep G: Brazilië vs Servië (Iconisch Lusail Stadion, Lusail; aftrap 19:00)

vrijdag 25 november

Groep B: Schotland/Wales/Oekraïne vs Iran (Ahmed bin Ali Stadium, Al Rayyan; aftrap 10:00)
Groep A: Qatar vs Senegal (Al Thumama Stadium, Al Khor; aftrap 13:00)
Groep A: Nederland vs Ecuador (Khalifa International Stadium, Al Rayyan; aftrap 16:00)
Groep B: Engeland vs VS (Al Bayt Stadium, Al Khor; aftrap 19:00)

zaterdag 26 november

Groep C: Tunesië vs VAE/Australië/Peru (Al Janoub Stadium, Al Wakrah; aftrap 10:00)
Groep C: Polen vs Saoedi-Arabië (Education City Stadium, Al Rayyan; aftrap 13:00)
Groep D: Frankrijk vs Denemarken (974 Stadion, Doha; aftrap 16:00)
Groep C: Argentinië vs Mexico (Lusail Iconic Stadium, Lusail; aftrap 19:00)

zondag 27 november

Groep E: Japan vs Costa Rica/Nieuw-Zeeland (Ahmed bin Ali Stadium, Al Rayyan; aftrap 10:00)
Groep F: België vs Marokko (Al Thumama Stadium, Al Khor; aftrap 13:00)
Groep F: Kroatië vs Canada (Khalifa International Stadium, Al Rayyan; aftrap 16:00)
Groep E: Spanje vs Duitsland (Al Bayt Stadium, Al Khor; aftrap 19:00)

maandag 28 november

Groep G: Kameroen vs Servië (Al Janoub Stadium, Al Wakrah; aftrap 10:00)
Groep G: Zuid-Korea vs Ghana (Education City Stadium, Al Rayyan; aftrap 13:00)
Groep H: Brazilië vs Zwitserland (974 Stadium, Doha; aftrap 16:00)
Groep H: Portugal vs Uruguay (Lusail Iconic Stadium, Lusail; aftrap 19:00)

dinsdag 29 november

Groep A: Nederland vs Qatar (Al Bayt Stadion, Al Khor; aftrap 15:00)
Groep A: Ecuador vs Senegal (Khalifa International Stadium, Al Rayyan; aftrap 15:00)
Groep B: Schotland/Wales/Oekraïne vs Engeland (Ahmed bin Ali Stadium, Al Rayyan; aftrap 19:00)
Groep B: Iran vs VS (Al Thumama Stadium, Al Khor; aftrap 19:00)

woensdag 30 november

Groep D: VAE/Australië/Peru vs Denemarken (Al Janoub Stadium, Al Wakrah; aftrap 15:00)
Groep D: Tunesië vs Frankrijk (Education City Stadium, Al Rayyan; aftrap 15:00)
Groep C: Polen vs Argentinië (974 Stadion, Doha; aftrap 19:00)
Groep C: Saoedi-Arabië vs Mexico (Lusail Iconic Stadium, Lusail; aftrap 19:00)

donderdag 1 december

Groep F: Kroatië vs België (Ahmed bin Ali Stadion, Al Rayyan; aftrap 15:00)
Groep F: Canada vs Marokko (Al Thumama Stadium, Al Khor; aftrap 15:00)
Groep E: Costa Rica/Nieuw-Zeeland vs Duitsland (Al Bayt Stadium, Al Khor; aftrap 19:00)
Groep E: Japan vs Spanje (Khalifa International Stadium, Al Rayyan; aftrap 19:00)

vrijdag 2 december

Groep G: Zuid-Korea vs Portugal (Education City Stadium, Al Rayyan; aftrap 15:00)
Groep G: Ghana vs Uruguay (Al Janoub Stadium, Al Wakrah; aftrap 15:00)
Groep H: Servië vs Zwitserland (974 Stadium, Doha; aftrap 19:00)
Groep H: Kameroen vs Brazilië (Lusail Iconic Stadium, Lusail; aftrap 19:00)

ronde van 16

zaterdag 3 december
49 – Groep A winnaars vs. Tweede plaats in groep B (Khalifa International Stadium, Al Rayyan; aftrap 15:00 uur)
50 – Groep C winnaars vs. Tweede plaats Groep D (Ahmed bin Ali Stadium, Al Rayyan; aftrap 19:00)

zondag 4 december
52 – Groep D winnaars vs. Tweede plaats groep C (Al Thumama Stadium, Doha; aftrap 15:00)
51 – Winnaars Groep B vs. Tweede plaats groep A (Al Bayt Stadium, Al Khor; aftrap 19:00)

maandag 5 december
53 – Winnaar groep E vs. Tweede plaats Groep F (Al Janoub Stadium, Al Wakrah; aftrap 15:00)
54 – Winnaars Groep G vs. Tweede plaats groep H (974 Stadium, Doha; aftrap 19:00)

dinsdag 6 december
55 – Winnaar groep F vs. Tweede plaats Groep E (Education City Stadium, Al Rayyan; aftrap 15:00 uur)
56 – Winnaar groep H vs. Tweede plaats Groep G (Lusail Iconic Stadium, Lusail; aftrap 19:00)

Kwartfinale

vrijdag 9 december
58 – Winnaar 53 vs. Winnaar 54 (Education City Stadium, Al Rayyan; aftrap 15:00)
57 – Winnaar 49 vs. Winnaar 50 (Lusail Iconic Stadium, Lusail; 15:00)

zaterdag 10 december
60 – Winnaar 55 vs. Winnaar 56 (Al Thumama Stadium, Doha; aftrap 15:00)
59 – Winnaar 51 vs. Winnaar 52 (Al Bayt Stadium, Al Khor; aftrap 19:00)

Halve finales

dinsdag 13 december
61 – Winnaar 57 vs. Winnaar 58 (Lusail Iconic Stadium, Lusail; aftrap 19:00)

woensdag 14 december
62 – Winnaar 59 vs. Winnaar 60 (Al Bayt Stadium, Al Khor; aftrap 19:00)

zaterdag 17 december
63 – Wedstrijd om de derde plaats (Khalifa International Stadium, Al Rayyan; aftrap 15:00)

Laatste

zondag 18 december
64 – Wereldbekerfinale (Lusail Iconic Stadium, Lusail; aftrap 15:00)

Wanneer is de aftraptijd in Engeland?

Hier zijn de bevestigde data en tijden van de mogelijke wedstrijden van Engeland…

Groepsfasen:

Engeland vs Iran – 16:00 lokaal/13:00 UK – ma 11/22

Engeland vs Verenigde Staten – 22:00 uur lokaal / 19:00 uur VK – vr 25/11

Engeland v Schotland/Oekraïne/Wales – 22.00 uur lokaal / 19.00 uur VK – di 29/11

Als Engeland als eerste eindigt:

ronde van 16 – 22:00 uur lokaal / 19:00 uur VK – zondag 4/12 (mogelijk Ecuador of Senegal)

Kwartfinale – 22.00 uur lokaal / 19.00 uur VK – zaterdag 10/12 (mogelijk Frankrijk of Argentinië)

Halve finale – 22u lokaal / 19u VK – wo 14/12 (mogelijk België, Duitsland, Portugal of Spanje)

Als Engeland als 2e eindigt:

ronde van 16 – 18:00 lokaal/15:00 UK – zaterdag 3/12 (mogelijk Nederlands)

Kwartfinale – 22:00 uur lokaal / 19:00 uur VK – vrijdag 9/12 (mogelijk Argentijns of Deens)

Halve finale – 22:00 uur lokaal / 19:00 uur VK – di 13/12 (mogelijk Spaans, Canadees of Kroatisch)

Laatste:

Play-off derde plaats – 18:00 lokaal / 15:00 UK – zaterdag 17/12

Laatste – 18:00 lokaal/15:00 UK – zondag 18/12

Christiaan Huygens

"Ongeneeslijke alcoholfan. Trotse webbeoefenaar. Wannabe gamer. Muziekfanaat. Explorer."

Een reactie achterlaten

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.